Choď na obsah Choď na menu
 


História futbalu v Priepasnom

23. 4. 2009

 

Športové korene nášho futbalu siahajú do roku 1934, keď si pár zanietencov tohto športu vyklčovalo kus lesa na Dlhom Vršku, čo bolo ihriskom i cvičiskom hlavne pre žiakov a mládež. Tu sa hrávali prvé futbalové zápasy pod vedením učiteľa Ondreja Senku.
  Futbalu zostali verní aj ich dnešní potomkovia, ktorí v obci založili v roku 1959 Telovýchovnú jednotu Slovan Priepasné. Každoročne sa zúčastňujú majstrovských futbalových súťaží. Tohto roku hrajú III. triedu - juh.
  Dôkazom ich záľuby v športe je i svojpomocne v roku 1979 vybudovaný lyžiarsky vlek, ktorý využívali i lyžiari z okolia. Žiaľ dnes už nefunguje, zariadenie nezodpovedá dnešným požiadavkam. Dôstojnosti športu v obci prispelo i novovybudované športové zariadenie na ihrisku v roku 1989, kde pribudli šatne, sprchy a ubytovacie priestory pre asi 45 ľudí. Mladí futbalisti si zariadili i posilňovňu. Šport má tak lepšiu šancu i naďalej podporovať zdravý rast hlavne mládeže.

 

Najlepším hráčom 90-tych rokov a začitku tohto tisícročia bol ľavonohý útočník Peter Osuský, ktorý bol postrachom súperovej obrany  a brankára.Takmer vždy sa stal najlepším strelcom mužstva a patril k najlepším hráčom súťaže.

                                                                                                                      

 

 

 

Obrázok

 

 

 

Obrázok

  

 

 

Obrázok

 

 

Obrázok 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

Obrázok

 

 Obrázok

 

 

 

Obrázok

 

 

 

 

Obrázok

 

 

 

Obrázok

 

 

Obrázok